AZTEK Şirketi (HostingFest olarak anılacaktır), Gizlilik Politikası ve ilkeleri Hostingfest.net web sitesi ve hostingfest.net’e ait alt internet sitelerinde yer alan bilgi toplama/dağıtımı gibi işlemlerin kurallarını belirlemek için AZTEK şirketi tarafından hazırlanmıştır. IP adresi bilgileriniz müşteri hesabınız ve tarafınızın aldığı hizmette yaşadığınız bir problemin giderilmesi için kullanılacaktır, buna ek olarak IP adresi bilgileriniz sizi daha iyi tanımlamak ve demografik bilgilerinizin toplanması içinde kullanılacaktır.

Hostingfest.net internet sitemize kayıt olurken tarafınızın belirlemiş olduğu (Adınız, Soyadınız, E-posta adresiniz, Ülkeniz, Şehriniz, T.C kimlik numaranız ve tarafınıza özel kişisel bilgileriniz) tarafımızla paylaşılmaktadır. Bu kayıt formu üzerinden tarafımızla paylaşmış olduğunuz kişisel verileriniz firmamız ve tarafımızca belirlenen firmalar hakkında bilgi ve kampanya haberleri ve materyallerini göndermek için kullanmaktayız. İletişim bilgileri ayrıca kullanıcılarımızla iletişime geçmemiz gerektiğinde kullanılacak ve kullanıcım ile iletişime geçmek isteyen diğer resmi kurumlarca paylaşılacaktır. Kullanıcılarımız isteklerine bağlı olarak sistemimizden kayıtlarını sildirmeleri mümkün değildir. Tüm kayıtlar güvenlik nedeni ile saklanmaktadır.

Alınan finansal bilgiler satın alınan ürün ve hizmetlerin bedelinin tahsil edilmesinde ve diğer gerek duyulan hukuksal durumlarda kullanılacaktır. Kişiye özel bilgiler kullanıcılarımızın sisteme girişlerinde ve diğer gerektiği durumlarda kişinin kimliğinin doğrulanmasında kullanılacaktır. İstatistiki bilgiler ve profil bilgileri ayrıca sitemizin içinde de toplanmaktadır. Bu bilgileri istenilen tüm durumlarda kullanılabilir.

Alan Adları Hakkında

Alan adı hizmetlerinde whois gizliliğini aktif etmemeniz durumunda https://hostingfest.net/domain ilgili sayfadan veyahutta farklı bir Whois servisinden alan adını sorgulamaları halinde tarafınıza ait kişisel bilgilerin tamamı halka açık bir şekilde yer alacaktır. Whois bilgilerinizin gizli kalması için whois gizliliğinin aktif olduğundan emin olunuz. Whois gizliliği varsayılan olarak aktif gelmemektedir.

Yasal Bilgi Verme

HostingFest, gerekli durumlarda müşteriye haber vermeksizin yasal mercilerle bilgi paylaşma hakkına saklı tutar.

Güvenlik Bildirimi

İzin verilmeyen kullanıcı tarafından sitemizin bilgi kaybına uğramaması ve tarafınıza ait bilgilerin izinsiz değiştirilmesini önlemek adına şirketimiz birçok güvenlik önlemi almaktadır. Aldığımız güvenlik önlemlerinin birkaçı şunlardır;

  • Tarafımıza gönderilen elektronik e-postaların saklanması
  • Bankalar ile yapılan ödeme bağlantılarının ve sitemizin sahip olduğu tüm sistemlerin SSL ile korunması ve Kart ödemelerinin 3D Secure ile yapılması
  • Profil bilgilerinizin ve geçmiş profil bilgilerinin saklanması
  • Tarafımızla yaptığınız tüm telefon görüşmelerinin saklanması

Kişisel Verilerin Düzenlenmesi/Yenilenmesi

hostingfest.net üzerinde yer alan kişisel bilgilerinizi dilediğiniz zaman destek bildirimi oluşturarak düzenleyebilirsiniz ancak güvenlik sebebi ile eski bilgileriniz

Önemli bilgi; sitemizin içerisinde farklı internet sitelerine bağlantılar bulunmaktadır. Söz konusu olan gizlilik politikalarımız sadece hostingfest.net’e ait olup diğer internet sitelerinin içeriklerinden hostingfest.net sorumlu değildir.